Jakie donice nadają się na taras?

#2016-09-22 05:40:01 

BułkaZPrądem

Użytkownik

Posty: 21

Skąd: Marki

Wiek: 22

Siema, chciałabym posadzić na tarasie drzewka w donicach i tutaj moje pytanie. Czy wszystkie donice się nadają na taras. Dopiero stawiam pierwsze kroki w ogrodnictwie. Nie mam żadnego praktycznie doświadczenia, ale chciałabym mieć ładny taras, zadbany, także szukam jakiś fachowy informacji w tej kwestii. Nie chciałbym, żeby roślinki mi uschły.
#2016-09-22 08:11:59 

BabaZWoza

Użytkownik

Posty: 65

Skąd: Jaworzno

Wiek: 21

Na tarasie możesz postawić kwiaty w donicach plastikowych. Nie zniszczą ci się pod wpływem warunków atmosferycznych. Możesz wziąć takie wysokie , do drzewek najlepsze. Tylko na spód wrzuć coś ciężkiego na przykład kamienie, żeby jakoś ustabilizować donicę. Lubię takie ciekawe tarasy. No i przynajmniej będziesz miała trochę cienia.
#2016-09-22 09:57:04 

Zblazowany

Użytkownik

Posty: 40

Skąd: Nowa Sól

Wiek: 32

Donice typowe na taras znajdziesz tutaj http://www.ladecora.pl/donice-na-taras-i-balkon/. Parę lat temu byłem tak samo zielony w tej kwestii jak ty. Właśnie kończyłem budowac dom i jak się przeprowadziłem to nagle zachciało mi się zieleni i jak już zacząłem to przepadłe. Teraz to jest moje hobby. Polecam bo naprawdę wciąga.
#2016-09-22 10:43:06 

KorpoSzczur

Użytkownik

Posty: 30

Skąd: Sosnowiec

Wiek: 42

jak nie umiesz się zająć kwiatkami sama, to zawsze możesz wynająć jakiegoś ogrodnika z prawdziwego zdarzenia. Tak bym sugerował na początek, bo kwiaty są wymagające, lubią jak się o nie dba. Musisz też wiedzieć, ze to nie jest tak, ze wsadzisz i koniec będą pięknie stały. Oprócz podlewania wymagają pielęgnacji i podcinania. To nie jest taka prosta sprawa.
#2016-09-22 12:15:52 

Ziuta

Użytkownik

Posty: 63

Skąd: Zielona Góra

Wiek: 27

Dziewczyna chyba chciał spróbować sama, także nie wciskaj jej ogrodników, każdy może się nauczyć dbania o rośliny. Tylko wszystko trzeba robić małymi krokami. Najpierw roślinki w domu, potem na balkonie, tarasie n a potem można szaleć ogrodem i tutaj tez bym stopniową najpierw najmniej wymagające iglaki potem owocowe.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015