Kim jest adwokat? Interesuje mnie szczegółowy profil i charakterystyka pracy.

#2017-10-13 02:22:36 

mentalcrap

Użytkownik

Jest pewna sprawa do której potrzebuję pomocy prawnej i kogoś kto będzie mnie reprezentował w sądzie ale najpierw chciała bym się dowiedzieć kim jest adwokat i czym się dokładnie zajmuje. Czy da się to w skrócie opisać?
#2017-10-13 03:13:16 

GreenKetchup

Użytkownik

Pierwszy raz spotykam się z takim pytaniem. Kolega nigdy wcześniej nie miał do czynienia z prawnikami albo innymi takimi osobami?
#2017-10-13 05:31:52 

BabaZWoza

Użytkownik

Może nie miał, po co się czepiasz. Kim jest adwokat? Według informacji dostępnych w internecie adwokat jest to osoba po studiach prawniczych która ukończyła aplikację adwokacką. Udziela porady prawne i reprezentuje swoich klientów podczas rozpraw sądowych. Dla większości ludzi nie ma żadnej różnicy między prawnikiem a adwokatem a prawda jest taka że tylko adwokat może reprezentować cię przed sądem bez konieczności podpisywania umowy o zarządzaniu majątkiem.
#2017-10-13 08:06:14 

Ziuta

Użytkownik

Koleżanka fajnie to opisała. Byłam kiedyś u radcy prawnego bo miałam do czynienia z procesem karnym i powiedział mi że niestety tylko adwokat może być moim obrońcą podczas takiej sprawy. Jest pewnie wiele innych rzeczy które może robić adwokat a radca nie.
#2017-10-13 09:11:58 

KorpoSzczur

Użytkownik

Tak, adwokat bierze udział w procesach karnych oraz karnoskarbowych ale z tego co wiem to podobno wszedł jakiś przepis który zezwala na uczestniczenie radców prawnych w takich sprawach. Zapewne nie we wszystkich i tylko w określonych warunkach.
#2017-10-13 10:36:33 

mentalcrap

Użytkownik

Czyli rozumiem że jeżeli sprawa jest z kodeksu karnego to muszę wynająć adwokata bo zwykły prawnik ani radca prawny mi nie pomoże?
#2017-10-13 11:15:58 

Umbrella

Użytkownik

Nie tyle co ci nie pomoże ale nie będzie cię reprezentował w sądzie jako obrona. Możesz spokojnie iść na konsultację aby omówić sprawę ale koniec końców i tak będzie ci potrzebny adwokat. Tylko wtedy jest taki problem że z adwokatem też musisz omówić sprawę żeby znał szczegóły.
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015